BURCU BERKER KANBER

MA, ACC, ACPC

Burcu Berker Kanber

1999-2015 Yılları arasında Koç Topluluğunda Otomotiv ve Enerji sektörlerinde önce Satış-Müşteri Hizmetleri, sonra İnsan Kaynakları alanlarında uzmanlık ve yöneticilik pozisyonlarında görev yapmıştır.

Kariyerine 1999 yılında Avis’te Satış ve Müşteri Hizmetleri biriminde Danışman olarak başlamış, 2003-2014 yılları arasında  Opet Fuchs A.Ş.’de İnsan Kaynakları Müdürü ;  2014-2015 yıllarında Koç Holding’ te İnsan Kaynakları Yöneticisi ve Kurumsal Koç olarak görev yapmıştır.

Seçme-Yerleştirme, performans yönetimi, ücret ve iş değerlendirme, kariyer ve yetenek yönetimi, endüstri ilişkileri ve iş hukuku konularında uzun yıllara dayalı tecrübelerinin yanı sıra; Koç Topluluğu bünyesinde çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde çalışmıştır. Şirket bünyesinde birleşme, yeniden yapılanma gibi projelerde rol almış; performans yönetim sisteminin optimizasyonu ve yaygınlaştırılması, iş değerlendirme ve kademe sisteminin kurulması, kariyer gelişim sistemi tasarımı ve uyarlanması gibi projeleri yönetmiş ve hayata geçirmiştir.

Koç Topluluğu Kurumsal İç Koçluk Programı’ na İç Koç olarak 2012 yılında katılmış; 2014 yılında da Koç Holding bünyesinde Liderlik Yetenek Yönetimi Programı’nın yanı sıra “Kurum İçi Koçluk Programı” nın yönetiminden sorumlu olmuştur. Koç Holding’ te kurum içi koç olarak, üst düzey liderlik rollerine aday olan yetenek havuzundaki yöneticilere liderlik koçluğu vermiştir. 2014 yılında hayata geçirilen Koç Topluluğu “Mentorluk Programını” yönetmiştir.

2015 yılında kurduğu BK-Brand markası altında liderlik ve kariyer gelişimi üzerine koçluk ve eğitmenlik hizmetlerinin yanı sıra,  kurumlara insan kaynakları yönetim danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır. 2016 yılı itibariyle İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde kariyer koçu olarak hizmet vermektedir.

2012 Yılında Adler CE Profesyonel Koçluk Sertifika Programını tamamladıktan sonra sırasıyla Adler CE İleri Düzey Koçluk Eğitimi Practicum’u ve ORSC Organizasyon, Takım ve İlişki Sistemleri Koçluğu programını tamamlamıştır.

ICF (International Coaching Federation) üyesi olup ACC sertifikasyonuna sahip profesyonel koçtur.

Kişisel Misyonu

Deneyimlerimi ve öğrendiklerimi insanların yaşamlarında katma değer yaratmak amacı ile kullanmak en büyük tutkularımdan biridir.

Her insanın eşsizliğine, yapabilecekleri ile ilgili potansiyellerine ve liderlik stillerine değer veriyorum. Misyonum, organizasyonlarda pozitif etki yaratacak, sürdürülebilir başarı ve bağlılığı getirecek yetenekleri geliştirmektir.”