Koçluk Görüşmesi Simülasyonu ve Geribildirimi

Amaç: Herhangi bir koçluk eğitimini yeni tamamlamış koçlar öğrendikleri teknikleri deneyim kazanmak amacıyla hızlıca çevrelerine uygulamaya başlarlar. Bu uygulamalarla deneyim kazanmakla birlikte ilk acemilik döneminin danışanları üzerinde yarattığı olumsuz imajı ilerleyen dönemlerde silmekte zorlanabilmektedirler. Bu program ile gerçek uygulamalara başlamadan önce daha güvenli bir ortamda pratik ederek, geribildirim alarak  deneyim kazanımlarına yardımcı olunması amaçlamaktadır.

Koçluk Görüşmesi Simülasyonundan Kimler Faydalanabilir?

  • Herhangi bir koçluk programının görüşme içerikli modülünü tamamlamış olanlar,
  • 0-6 ay içinde herhangi bir koçluk programından sertifika almış olan yeni koçlar.
  • Koçluk sertifikasını alalı 6 aydan fazla bir süre olmuş ancak hiç koçluk yapmamış olan koçlar

“Koçluk Görüşmesi Simülasyonu”  hizmetinden faydalanabilirler.

Görüşme Sayısı ve Sıklığı: 1 görüşme gerçekleştirilmektedir. Görüşme sayısı danışanın ihtiyaç ve beklentilerine göre yeniden şekillendirilebilir. Görüşmelerin herbiri 2 saat sürmektedir.

Yer: Staterast Yetenek Gelişim Merkezi Ofisi – Kadıköy

Süreç İçeriği:

  • Koçluk Görüşme Simülasyonu: Danışman gerçek bir konu ile koçun karşısına gelir. Rol oyunundan öte gerçek bir koçluk görüşmesi yürütülmesi beklenir.
  • Geribildirim: Görüşme esnasında ICF yetkinlikleri üzerinden koçun etkin yaptığı ve daha etkin yapabileceği konuşulur. Görüşme esnasında koçun beden dilindeki değişimlerle, yarattığı imajla ve karşı tarafta yarattığı duygularla ilgili geribildirim verilir.

*Danışanın talep etmesi halinde iki koç birlikte gelerek birbirlerine koçluk görüşmesi yaparak danışmandan geribildirim de alabilirler.