Emekliliğe İlk Adım Koçluğu

Amaç: Bu program ile kurumlarımıza yıllarını ve tüm enerjilerini vermiş çalışanlara bu yeni süreçlerinde destek olarak  vefa borcunun ödenmesi,  bu sayede şirket imajının da kuvvetlendirilmesini  ve emekliliği yaklaşan çalışanların da performans,  gelişim isteği gibi alanlardaki düşüşlerini engellemek amaçlanmaktadır.

Birçok kişi uzun yıllar kurumsal hayatta çalışıp zorlayıcı hedefler peşinde koşarken emeklilik yıllarını çok düşünmez. Genel olarak yapılacak listemiz hazırdır bununla birlikte bu dönem birçok kişide kaygı ve endişe yarattığı için detaylıca düşünülmekten kaçınılır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki emeklilik dönemine bilinçli bir şekilde hazırlanmamış olan kişiler maddi anlamda kendilerini güvence altına almış olsalar bile kendilerini büyük bir boşlukta hissetmekte, ne yapacaklarını bilememekte ve depresyona doğru sürüklenmektedir. Oysa emekli olan kişiler halen verimli olabilecekleri ve önlerinde yeni fırsatların olduğu ikinci bir  bahar dönemine adımlarını atmışlardır. Bu süreci en keyifli ve verimli geçirmek adına Emekliliğe İlk Adım koçluğu ile danışanlarda kişisel farkındalık yaratıp, daha doyumlu ve anlamlı bir yaşam için bu ikinci şanslarını en iyi şekilde değerlendirmelerine destek oluyoruz.

 Emekliliğe İlk Adım Koçluğunu Kimler Alabilir?

  • Yeni emekli olmuş çalışanlar,
  • Emekliliğine 3 yıl ya da daha az süre kalmış çalışanlar,

“Emekliliğe İlk Adım” Koçluğundan faydalanabilirler.

Görüşme Sayısı ve Sıklığı: Toplam 8 görüşmeden oluşmaktadır.  Görüşme sıklığı sürecin en başında kesinleştirilmek suretiyle ve danışanın beklentisine uygun olarak haftada bir ya da iki haftada bir olarak belirlenebilir.

Yer: Stateras Yetenek ve Kariyer Gelişim Merkezi Ofisi ( Kadıköy )

Süreç Adımları:

  • 1. Görüşme: Tanışma ve Süreç Anlatımı  ( Ücretsiz ) – 1,5 saat
  • 2.-4. Görüşme Arasında: Kişisel Farkındalık  Görüşmeleri (Değerler,Güçlü Yanlar,Yaşam Amacı vb.) – Her görüşme 2 saat
  • 5-7. Görüşme Arasında: Hedeflere Yönelik Koçluk Görüşmeleri – Her görüşme 1 saat
  • 8. Görüşme: Kutlama ve Süreci Sonlandırma (Ücretsiz) – 1 saat

Şirketin talebine göre görüşme sayısı ve içerik tekrar tasarlanabilir.