Stateras Hakkında

Stateras Yetenek ve Kariyer Gelişim Merkezi 2015 yılında kurulmuştur. “Yetenek ve Kariyer Yönetimi” ana çatısına hizmet eden alanlarda hizmet vermektir. Bireylere, kurumlara, koçluk eğitimi alarak profesyonel anlamda bu kariyerde ilerlemeyi hedefleyen koçlara ve danışmanlık firmalarına yönelik hizmetler sunulmaktadır. Koçluk ve Eğitimler ana faaliyet alanları olup birçok farklı konuda da çözümler sunulmaktadır.

Stateras latince bir kelime olup “Dengeler” anlamına gelmektedir. Bireysel hayatlarımızda hayal ettiğimiz doyuma ya da kurumlarda hedeflenen optimum seviyelere ulaşabilmek için birçok alanda dengeleri kurabilmek en önemli adımdır.

Başarı-Huzur Dengesi
Akıl-Eylem-Kalp Dengesi
Ben-Biz Dengesi
Sağ-Sol Beyin Dengesi
Mantık-Duygu Dengesi
Zorunluluklar-İstekler Dengesi
Hedef-İnsan Dengesi

Ve bunlar gibi daha birçok denge…

Dengeleri kurmak hepsini yarı yarıya kullanmak demek değildir. Dengede olmak bütün bunlara sahip olduğumuzu fark edebilmek ve gerekli koşullarda uygun olan davranışı rahatlıkla ve doğallıkla sergileyebilmektir. Bireylerde ya da kurumlarda dengeler kurulduğunda değişim başlar, cesaret artar ve ileriye doğru adımlar atılmaya başlar.

Stateras Yetenek ve Kariyer Gelişim Merkezi olarak, bütünün parçalardan oluştuğu ve her parçanın eşsizliği ile bütünü etkilediği ilkesinden yola çıkarak hizmetlerimizde bireysel dönüşümü odakta tutmaktayız. Bireysel farkındalıklar ve bireysel dengelerin kurulması ile hem bireyin kendi hayatında hem de etki ettiği sistemlerdeki dengelerdeki pozitif değişimleri tetiklemeyi amaçlamaktayız.

Aynı ilkeden yola çıkarak profesyonel hizmetlerimiz dışında sosyal sorumluluk projelerimizle de toplumumuza hizmet etmekten mutluluk duymaktayız. Maddi imkanı olmayan vatandaşlarımıza sunduğumuz ücretsiz koçluk ve eğitim hizmetlerinin dışında, üniversite öğrencilerine yönelik çalışmalarımız da bulunmaktadır. Çalışmalarımız dışında müşterilerimizden aldığımız her ödemenin %10 ‘u çeşitli derneklere ilgili müşterimiz adına bağış olarak yatırılmakta, talep edilmesi halinde belgelendirilmektedir.

Logodaki kelebek resmini ise şirket kurucusu olan Pakize Özkay  kendi kişisel gelişim ve farkındalık çalışmaları sonrasında deneyimlediği büyük değişim ile bağdaştırarak  şöyle tanımlamaktadır:

“ Bir tırtıl düşünün. Kendisi için daha büyük bir dünyanın olduğunun farkında olmayan, yerdeki ya da ulaşabildiği yapraklarla yetinen… Ve sonra bir gün tırtıl için değişim başlar. Değişim ilk başta hoş gelmez çünkü yalnızlaşmıştır. Etrafında kalın, kocaman, karanlık bir koza vardır. İçinde bir şeylerin değiştiğini hisseder. Zaman zaman bu dönüşüm bedenine acı da verir. Yine de hala o küçük dünyasında kendini güvende hissetmektedir. “Ya kozam elimden giderse?. Dış dünya ne kadar korkutucu kim bilir.” diye düşünür. Eski günlerine kaçıp dönmek ister. Sonra bir gün kozanın küçük bir kısmı yırtılır. Minik tırtıl göz ucuyla dışarı bakar. Bir de fark eder ki orada çok daha renkli, çok daha büyük bir dünya var. Heyecanla kozasını kendisi yırtmaya başlar. Cesareti artmıştır. Sonra birden fark eder ki çok güçlü kanatları var artık. Eskisi gibi değil. Uçsuz bucaksız göklerde özgürce, istediği gibi hareket edebilir. Bir şeylerin karşısına çıkmasını beklemeden o istediklerini alabilir.” Tırtıldan kelebeğe dönüşme hikayesinden aldığı güçle bu deneyimini diğer insanlarla paylaşmak ve içlerindeki potansiyeli keşfederek yeni kelebeklerin oluşumuna destek vermek üzere bu yola çıkmıştır. Bu metafor yaptığı işlerdeki tutkumuzun simgesidir.  Logonun kelebek olması ve kanadındaki gülen yüz değişimin getirdiği mutluluğu simgelemektedir.